UPISI U PRVI RAZRED
PROSVJED RODITELJA - RIJEČ RAVNATELJICE
Autor: Vlatka Tokić, 20. 11. 2021.

Poštovani roditelji,

obraćam vam se povodom vašeg prosvjeda kojim tražite ukidanje Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19  vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. donesene 5. studenog 2021. god. od strane Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja kojom se određuje da učenici od 5. do 8. razreda trebaju nositi maske i za vrijeme nastave. Napominjem da odluku o ukidanju nošenja maski ne može donijeti niti jedna škola samostalno jer su navedene upute i odluke donesene na državnoj razini.

Vaše molbe i stavovi, na koje imate pravo, su proslijeđeni nadležnim institucijama (Stožeru civilne zaštite, Ministarstvu odgoja i obrazovanja i Bjelovarsko – bilogorskoj županiji) i to je sve što je u mogućnosti Škole, stoga vas pozivam da budete odgovorni i razumni te da pustite svoju djecu u školu gdje im je i mjesto. U ovoj situaciji radi se šteta našim učenicima, tj. vašoj djeci koja ne mogu ostvariti svoje pravo na obrazovanje, rast i razvoj. Posebno zabrinjava i rastužuje činjenica što dolazak na nastavu tijekom prosvjeda ispred matične škole nije bio omogućen čak ni učenicima koji su na nju htjeli doći što je rezultiralo opravdanim nezadovoljstvom njihovih roditelja.

Epidemiološka situacija u zemlji je trenutno nepovoljna i svi trebamo dati svoj doprinos kontroliranju njenog širenja. Odluka o obveznom nošenju maski je privremena mjera i vjerujem da ćemo ih uz suradnju i malo strpljenja svi moći ubrzo skinuti. Glavni cilj škole je omogućiti učenicima kvalitetnu nastavu, a vjerujem da ćete se složiti da je preduvjet za to držanje nastave uživo u razredu. Ukoliko će učenici nositi maskice to će zasigurno smanjiti broj dana nastave koju ćemo biti primorani održati na daljinu zbog pojave pozitivnih učenika.

U nadi da ćete u ponedjeljak omogućiti našim učenicima dolazak na nastavu i pustiti ih da ostvare svoje pravo na obrazovanje, druženje s vršnjacima i dan neopterećen brigama nas odraslih, srdačno vas pozdravljam!

Vlatka Tokić, ravnateljica