EPIDEMIOLOŠKE MJERE U ŠKOLI - OBRAĆANJE RODITELJIMA
Autor: Vlatka Tokić, 5. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda.

Kako su se pojavile nedoumice i pitanja u vezi mjera u školi kad počne nastava i izjava koje roditelji trebaju potpisati, naglašavamo da odluku o mjerama i izjavi nije donijela Škola/ravnatelj, već su one propisane od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (vidi na poveznici) https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf i mjerama Ministarstva znanosti i obrazovanja (vidi na poveznici) https://skolazazivot.hr/preporuke-za-organizaciju-rada-u-razrednoj-nastavi-i-upute-za-vrednovanje-i-ocjenjivanje-u-mjesovitom-modelu-nastave/.

Zašto su ove mjere ovakve ne možemo vam mi odgovoriti, kao i na vaše primjedbe na njih, te vas upućujemo da se s primjedbama obratite na adrese onih koji su ih donijeli. Mi ih samo provodimo i možemo vam odgovoriti na pitanja vezana uz organizaciju nastave.

Kao Škola dužni smo se držati propisanih mjera koje su dosta restriktivne, a u svrhu zaštite djece, djelatnika Škole, ali i vas roditelja i svih ostalih s kime su djeca prije i nakon škole u kontaktu. Znamo koliki trud kao roditelji ulažete da bi nastava na daljinu koju provodimo bila uspješna i koliko vam to oduzima vremena. Cijenimo vaš trud i vašu suradnju te nam je žao ako neke mjere izgledaju kao da vam ne vjerujemo ili da od vas tražimo nemoguće, ali to nije do nas. Mjere koje su propisane za djelatnike još su rigoroznije, ali i njih ćemo se pridržavati i osigurati sve potrebno u slučaju potrebe organiziranja nastave od 11. svibnja.